Всі категорії

10 способів зробити догляд за собою більш екологічним

heading_title

Екологічність - вже не просто дешевий рекламний слоган, який мав переконати розділяти відходи та не спосіб виділитися з натовпу. Екологічний догляд - обов'язок усіх людей, хто функціонує в сучасному світі, хоче вдихати свіже повітря, ходити чистою землею і пити живу воду. Щоб так і було, впровадьте в життя 10 способів стати екологічнішими. Вони не лише допоможуть вам подбати про екологію, а й заощадять гроші.

1. Зробіть апсайклінг своїм хобі

Апсайклінг - пошук нового застосування вживаним речам, які часто викидаються як сміття. Це не лише турбота про довкілля, а й можливість дати волю творчості. Купуйте нові речі тільки тоді, коли вам це справді потрібно. Якщо у вас вдома є стара негарна лампа, подумайте, як вдихнути в неї нове життя і надати їй свіжого, сучасного вигляду. Переробте, обміняйте або віддайте одяг або косметику, яка вам більше не подобається людям, які їх потребують. У крайньому випадку, використовуйте непотрібну футболку для протирання ганчірки або ковдр для ляльок вашої дитини. Порожні косметичні або харчові упаковки, скляні банки застосовуйте для домашніх консервів, використовуйте контейнери для зберігання сухих продуктів, прикрас, шурупів, скріпок або косметичних ватних дисків, ватних паличок. Порожня банка також підійде як контейнер для саморобної свічки або натуральної домашньої косметики. Накрийте картонну коробку після онлайн-покупок декоративним папером і застосовуйте її для зберігання предметів домашнього вжитку, таких як іграшки, канцелярське приладдя, кабелі, або використовуйте її як подарунок, який відправте в інше місто.

Перш ніж щось викидати, переконайтеся, що цей предмет вам справді не потрібен.

2. Розділяйте відходи

Це стане ключовою ланкою у процесі переробки. Якщо ми хочемо позбавитися зайвого сміття у навколишньому середовищі, переробка необхідна. Якщо не зможете дати друге життя предметам, відсортуйте та викиньте відходи у відповідні контейнери. Так ваше сміття, замість того, щоб вирушати на звалище, щоб забруднювати довкілля, перероблятиметься і з нього виготовлятимуться нові, корисні продукти. Наприклад, із 5 ПЕТ-пляшок або 10 тюбиків від крему або зубної пасти можна зробити 1 футболку, а скляну тару переробляють на теплоізоляційні матеріали для утеплення будинку.

3. Економте воду

Вчені стверджують, що населення планети, яке росте з року в рік, і зміни, що відбуваються в природному середовищі, можуть призвести до того, що запаси питної води вичерпаються через кілька десятків років. Кран, що капає, витрачає до 2 л води на день. Не забудьте внести зміни до свого еко-догляду з сьогоднішнього дня. Завжди затягуйте або ремонтуйте кран, якщо він протікає. Вимикайте воду, коли намилюйте тіло або чистіть зуби, не полощіть їх під проточною водою. Наповніть раковину або миску мильною водою і вимийте посуд. Відмовтеся від ванни на користь душу. Використовуйте воду після приготування їжі для поливу квітів.

4. Користуйтеся натуральною косметикою

Антибактеріальні інгредієнти в милі, шампуні, гелі для душу, такі як триклозан та триклокарбан, не видаляють мікроби та забруднюючі речовини краще, ніж засоби без цих інгредієнтів. Але мильна вода негативно впливає на здоров'я, викликає шкірну алергічну реакцію та ураження м'язів.

Щоб доглядати за собою без шкоди для екології та організму, замініть гель для душу шматковим милом або твердим шампунем. Використовуйте натуральну косметику. Вибирайте засоби, які упаковані в скло або біо-папір, а не в пластик.

5. Практикуйте природне очищення тіла, особистих речей, посуду та поверхонь

М'які екологічно чисті засоби є відмінною альтернативою популярним мийним засобам, які можуть подразнювати шкіру і забруднювати довкілля. Екологічні засоби для чищення безпечні для вас і навколишнього середовища. Вони не дратують шкіру та не викликають алергії. Як зробити щоденний догляд за собою екологічнішим? Використовуйте натуральні мийні засоби:

  • харчова сода,

  • оцет,

  • лимонна кислота,

  • желатин,

  • настої рослин і трав.

6. Будьте свідомим споживачем

Перший крок до екологічного способу життя - усвідомлене споживання. Вибір продуктів із відповідальних джерел, інгредієнти яких не порушують баланс у навколишньому середовищі. Перш ніж купувати якісь товари, подумайте про майбутнє виробленого ними сміття. Придбайте вироби в упаковці, що переробляється - тільки ті, що вам дійсно потрібні і тільки ті, що точно будете використовувати. Причому знайомих брендів із перевіреною дією. Відмовтеся від імпульсних покупок. Складайте списки покупок. Дотримуйтеся списку та купуйте лише ті товари, які в ньому вказані. Допускаються невеликі відхилення задоволення. Баланс важливий, але також важливе прагнення мінімалізму. Якщо полиця у вашій ванні забита косметикою, не купуйте черговий крем або лосьйон. Спочатку використовуйте те, що у вас є і пам'ятайте, що

коли термін придатності продукту закінчиться, ви більше не зможете його використовувати і він вирушить у відро для сміття.

7. Замініть шторку для душу

Заради природи та безпеки для здоров'я замініть вінілову або ПВХ фіранку для душу на шторку з натуральної тканини, бамбука чи біопластику. Це допоможе запобігти викиду в атмосферу 108 шкідливих хімічних речовин. Бонус - у ванній зникне неприємний запах.

8. Інвестуйте в рослинні олії

Замість того, щоб використовувати десятки косметичних засобів, які іноді доводиться викидати, перш ніж вони закінчаться, придбайте рослинну олію - олію чайного дерева, кокосу та ін. Їм приписують зволожуючі, антибактеріальні та протигрибкові дії. Ви заощадите гроші, а довкілля подякує вам за меншу кількість відходів.

9. Замініть одноразові синтетичні ватяні диски та прокладки багаторазовими бавовняними дисками.

За допомогою ватних дисків на обличчя наносяться маски, робиться демакіяж і очищається шкіра, прокладки допомагають дотримуватися інтимної гігієни. Потім усі ці кошти прямують у смітник, де розкладаються протягом 100 років.

Ці продукти виготовляються з бавовнику із додаванням синтетичних домішок. При вирощуванні цієї рослини застосовуються пестициди та гербіциди, що утворюють закис азоту. А це утворює парниковий ефект та призводить до глобального потепління клімату. Багаторазові диски з натуральної бавовни забезпечать екологічний догляд за шкірою та гігієну, не забруднюючи довкілля.

10. Робіть покупки по списку, онлайн і разом із друзями

У дослідженні Вашингтонського університету виявлено, коли люди роблять замовлення онлайн, вони чітко замовляють усі списки покупок. У результаті практично все використовується і майже не залишається відходів.

Відмова від поїздок на машині до супермаркету знижує викиди вуглекислого газу. Адже постачальник замовлень відправлятиме покупки не лише нам, а й багатьом іншим людям у нашому районі чи місті. Якщо ви збираєтеся купувати екотовари, запитайте своїх друзів, чи не зацікавлені вони у покупках у тому ж магазині. Зберіть компанію друзів та зробіть групове замовлення в інтернет-магазині GreenTalk. Завдяки цьому ви заощадите на доставці, а також мінімізуєте кількість відходів, що утворюються.