Всі категорії

Чи можна використовувати пластикову пляшку повторно?

heading_title

Пластикові пляшки відразу після використання зазвичай потрапляють у смітник і, розкладаючись протягом 100 і більше років, забруднюють довкілля. Ідеальний спосіб цього уникнути - не купувати напої у пластиковій тарі. Це можливо у разі мінеральної води чи соків, які теж випускають у скляних пляшках і банках. Їх можна здати в пункт прийому вторинної сировини або використовувати для приготування солінь і маринадів. Однак ціни таких продуктів набагато вищі, не кожен може їх собі дозволити.

Що ж робити? Чому не можна використовувати пластикові пляшки повторно? Невже зовсім відмовитися від недорогих продуктів, щоб не створювати багато відходів? Кількома рішеннями цієї проблеми ми поділимося з вами у цій статті.

Скільки разів можна використати пластикову пляшку для води?

Вчені попереджають, що неодноразове застосування пластикових пляшок для пиття води завдає шкоди здоров'ю. У порах пластика утворюються мікротріщини, куди потрапляють пил і бруд. При вживанні рідини з цієї тари в організм потрапляють хімічні сполуки та бактерії патогенних штамів. Вони вступають у реакцію із пластиком під впливом температури (коли в пляшку наливають гарячий або холодний напій). Тому відповідь на запитання "Скільки разів можна використовувати пластикову пляшку?" - один, перший та останній.

Який пластик можна використати повторно після переробки?

ПЕТ - це тип пластику, який найчастіше переробляється. На виробах із нього має бути спеціальна позначка у формі трикутника. Тоді елементи цього матеріалу можуть очищатися, потім подрібнюватися в регранулят або перероблятися.

Із цієї сировини роблять синтетичну пряжу для текстильної промисловості, запчастини для техніки, плівки для підносів і посуд, матеріали для внутрішнього оздоблення кабін автомобілів, меблеву фурнітуру.

Які пластикові пляшки можна використати повторно і для яких цілей?

Ось інформація про найпоширеніші ідеї рециклінгу (повторного застосування) цієї продукції:


  1. Приготування малосольних і маринованих огірків у великих ПЕТ-бутлях на 5 літрів. При правильному рецепті ви зможете насолоджуватись смачними огірками з низьким вмістом солі вже через 10 годин після консервування.


2. Годівниці для птахів у 1-2 літрових пляшках. Просто потрібно повісити пляшку на гілку за ручку або на нитку, прорізати дірочку або дві, насипати пшоно, щоб пізно восени та взимку залучити багато голодних птахів.


3. Міні-теплиці для захисту розсади. Встромлена в землю пляшка або 0,5-літровий пластиковий стаканчик не тільки зберігає вологу, а й захищає паросток від суворих погодних умов. Ефект буде кращим, ніж при вирощуванні розсади овочів під традиційною фольгою - пластикова тара добре зберігає тепло всередині та пропускає стільки ж сонячного світла.


4. Горщики для паростків квітів і молодих рослин, які потім можна буде пересадити у ємності більшого розміру. Із ПЕТ-пляшок, з'єднаних одною з одною і наповнених ґрунтом, порожнисті отвори в яких заповнені рослинами, створюють навіть картини вертикальних садів.


5. Відлякувачі кротів - пластикові пляшки, набиті сталевими паличками. Навіть за мінімального вітру вони сильно шумлять, вдаряючись об жердинки. Вібрації та звуки, що видаються такими пристроями, відбивають у кротів бажання відвідувати та псувати газони та грядки.


6. Човни, побудовані із сотень пластикових пляшок. Зазвичай змагання з плавання на них переслідують просвітницьку та проекологічну мету. Після цих заходів кожна pet пляшка підлягає повторному використанню. Вона буде перероблена, а не викинута на звалище.


7. Вази з широким дном, що забезпечують стійкість та більшу місткість, що дозволяють вмістити навіть великі букети. Найменші, півлітрові ПЕТ-пляшки можна згрупувати по кілька штук, обшити матеріалом і таким чином отримати вазу, в якій можуть поміститися поряд один з одним різні види кольорів, не обов'язково зрізаних. Також це можуть бути осінні композиції із засушених рослин.


8. Багаторазове пристосування для переливання напоїв і пересипання круп та спецій - шийка, відрізана від пластикової пляшки. Просто протягніть верхню частину пакета через отвір, а потім закрутіть його, щоб отримати безпечну та зручну упаковку.


9. Одноразовий совок для собачих екскрементів під час повсякденної прогулянки. З однієї пластикової пляшки можна вирізати навіть кілька совків – вони легкі, не займають багато місця та ідеально підходять, коли доводиться нагинатися, щоб підібрати собачі какашки.


10. Предмети інтер'єру - дизайнерські пуфи, люстри, книжкові та газетні стелажі та навіть біжутерія.


Єдине обмеження повторного використання одноразових пластикових пляшок – фантазія власників. Будь-яка ідея, яка дає пляшці друге життя або продовжує термін, протягом якого вона буде перероблена.

Щоб брати з собою воду та інші напої, краще придбати спеціальну тару багаторазового використання з нержавіючої сталі або загартованого скла в інтернет-магазині GreenTalk з доставкою по Україні.