Всі категорії

Чим замінити поліетиленові сміттєві пакети?

heading_title

Вам колись здавалося дивним купувати одноразові пластикові пакети для сміття, які наповнюють іншим сміттям, а потім викидають все це на звалище? Повинен бути кращий спосіб! Адже до 1950-х ніхто не мав пластикових мішків. Але людям все ж таки вдавалося з легкістю утилізувати побутові відходи. Тому існує багато ідей того, чим замінити пластикові пакети для сміття. Про деякі з них ми розповімо у цій статті.


Що не так із звичайними пластиковими сміттєвими пакетами?

Більшість мішків для сміття виготовлені з первинного пластику та призначені для одноразового застосування. Оскільки вони використовуються для зберігання сміття, малоймовірно, що цей пластик буде перероблений. А навіть якщо його таки відправлять на переробку, то якість отриманого матеріалу буде настільки поганою, що його дуже важко використовувати для чогось іншого.


Після того, як сміттєві пакети потрапляють на звалище, пластик може розкладатися понад 500 років. Як тільки це станеться, він перетвориться на мікропластик, який може потрапити у водойми та ґрунти, що негативно впливає на природу та якість води.


Ще до того, як пластик потрапив на звалище, він вже значно вплинув на навколишнє середовище. Це пов'язано з тим, що для виробництва цих пакетів потрібні видобуток, транспортування і переробка нафти. Усі ці процеси дуже енергоємні, сприяють викидам парникових газів і вимагають використання канцерогенних хімічних речовин, таких як бензол і гідрохлорид вінілу.


Так як поліетилен, що найчастіше використовується для мішків для сміття, містить близько 6 кг вуглекислого газу (CO2) на кг пластику. Середній 50-літровий пластиковий кухонний пакет важить близько 21,1 г, а міцний чорний мішок для сміття - близько 120 г. Якщо використовувати один із цих пакетів щотижня, що становить близько 140 г поліетилену. Помножимо на 52 тижні на рік і отримаємо 7,28 кг пластику на рік. Це становить майже 44 кг CO2 на рік тільки для одноразових мішків для сміття. Це еквівалентно приблизно 111 милям, пройденим середнім легковим автомобілем або викидам, пов'язаним із зарядкою смартфона 5352 рази!


Вплив одноразових пластикових пакетів для сміття дійсно починає накопичуватися протягом місяців, років і протягом усього життя. І тепер, коли є безліч відмінних альтернатив пластиковим мішкам для сміття, зараз саме час спробувати щось інше.


Чи екологічні біорозкладні пакети для сміття?

Вважається, що біологічні пакети для покупок та мішки для сміття безпечні для навколишнього середовища. Але відходи в них не зазнають біологічного розкладання в умовах звалища. Ці пакети також виготовляються із полегшених синтетичних полімерів на нафтовій основі, що означає більшу кількість мікропластику, що потрапляє до навколишнього середовища. Для виробництва потрібно більше енергії і ресурсів, ніж для звичайного пластику.


Чи існують екологічні пакети для сміття?

Це вироби, які виготовляють із цукрової тростини, кукурудзяного крохмалю та інших матеріалів рослинного походження. Але іноді для міцності у них додають первинний пластик. У результаті може вийти сумка із суміші переробленого та первинного пластику. І якщо доводиться використовувати два мішки або більше, щоб упоратися зі сміттям, екологічність справді починає зникати досить швидко.
Мішки для сміття, що компостуються, на 100% рослинного походження і розраховані на дуже швидке руйнування за певних умов (при високій температурі і вологості). Це може означати, що для розкладання в умовах звалища потрібно більше часу, ніж для компостування в домашніх умовах. Але коли це відбувається, мікропластик не потрапляє в навколишнє середовище. Вони також підходять для тимчасового зберігання сухих предметів, таких як газети, книги, одяг та ін. Просто будьте обережні, щоб не намочити ці сумки і не піддавати їх впливу вологих або жарких умов, оскільки вони почнуть руйнуватися незалежно від того, що в них є.


Чим раніше могли замінити одноразовий пластиковий пакет?

До 1950-х років кожна сім'я мала сміттєвий бак із нержавіючої сталі з гумовою кришкою. Його було незручно пересувати, але він був міцним і стійким! Щоб цим не займатися, на дно стелили старі газети та вкладали паперовий пакет, який використовували неодноразово. Цей спосіб був прийнятним до появи пластикових і хімічних відходів. Разом із продуктовими вони створювали дуже неприємний запах. Однак у ті часи люди виробляли набагато менше сміття, враховуючи моделі споживання домашніх господарств, відносну можливість повторного використання та довговічність товарів.


Чим замінити сміттєві пакети із пластику?

Найпростіша і найвигідніша альтернатива для гаманця - це ніяких мішків. Залежно від того, де ви живете і яке сміття ви викидаєте, у вас може бути багаторазовий кошик для сміття, який люди, що займаються утилізацією відходів, можуть перевернути прямо в сміттєвоз або який ви можете віднести на звалище і випорожнити самостійно.


Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, використання сміттєвих мішків для відправки на звалище може бути обов'язковим. Тим не менш, якщо у вас не так багато сміття, яке потрібно викидати, сортуйте відходи по різних контейнерах.


Ще одне рішення, чим замінити мішки для сміття, - використовувати пакети з-під корму для домашніх тварин. Більшість сухих кормів поставляється в мішках, з якими місцевим переробним підприємствам складно впоратися. Їх можна неодноразово повторно використовувати як вкладки для сміттєвих баків замість поліетиленових пакетів. Ця стратегія може спонукати вас купити найбільшу з доступних упаковок корму, що є більш екологічним, ніж купівля великої кількості пакетів меншого розміру.


Більш економічний та екологічний спосіб, ніж замінити поліетиленові пакети для сміття, - повторно використовувати інші одноразові пластикові пакети та упаковку як мішки для побутових відходів. Багато харчових продуктів, одяг, гаджети та аксесуари упаковані в поліетиленові пакети. Замість того, щоб відправляти їх на звалище, потрібно дати їм нове життя, використовуючи їх для зберігання речей та іншого непереробного сміття.


Практичне вирішення проблеми, чим можна замінити пластикові пакети для сміття, - багаторазовий мішок для будівельного пилу. Він зручний тому, що виготовлений із сітки RPET із посиленою непротікаючою основою. Після випорожнення його достатньо обприскувати зі шланга для очищення та повторно використання десятки разів.


Якщо у вас в будинку кілька баків для сміття, можна висипати їх вміст в один такий мішок.


При небажанні витрачати гроші можна зробити вкладки для сміттєвих баків зі старих газет, подібно до того, як їх вкладають у горщики для розсади. Це відмінний варіант для домогосподарств, які компостують та мають невелику кількість в основному сухих відходів. Якщо ви не можете компостувати м'ясні відходи і хочете викинути їх на смітник, загорніть їх у газету або листівки, перш ніж викидати у відро для сміття. Це допоможе уникнути його забруднення залишками сміття. Щоб зупинити розвиток бактерій і появу гнильних запахів, заморозьте відходи, що швидко псуються, які не можна компостувати, а потім додайте їх у сміття в день збору.


Пакети, які виготовляються з макулатури, можуть витримувати невелику кількість вологи і грубе поводження. Шукайте двошарові версії або міцні паперові пакети, такі як ті, що продаються в господарських магазинах для опалого листя та інших садових відходів. І якщо ви використовуєте їх для невеликої кількості вологих відходів, подумайте про те, щоб загорнути відходи в папір, перш ніж додавати їх у відро, як згадувалося вище.


Пластикові пляшки зі зрізаною верхівкою. Особливо для цього зручні 5 і 10-літрові бутлі з-під питної води. Туди поміщається багато сміття. Їх легко спорожняти і за потреби можна мити.


Домашнє компостування або використання муніципальних контейнерів для сортування допомагає зберегти бак для сміття порожнім і без запаху. Це зводить до мінімуму потребу у мішках для сміття та сприяє безвідходному домашньому господарству. .
Один з кращих способів відмовитися від застосування пластикових пакетів для сміття - просто споживати менше, купуючи якісніші продукти та біорозкладні вироби, які служать довше, можуть бути відремонтовані або повторно перероблені. Саме такі товари представлені в інтернет-магазині GreenTalk. Замовте їх з доставкою по Україні – це економічно, практично та екологічно.