Всі категорії

Еко-засоби для миття посуду

heading_title

Усе більше людей намагаються дбати про навколишнє середовище - впливати на те, як вони живуть, який одяг носять, якою продукцією користуються, що їдять і якими засобами користуються у побуті. Про те, як і чим мити посуд більш екологічно, що застосовувати замість агресивної побутової хімії, ми розповімо в цій статті.

Чому хімічні миючі засоби небезпечні не тільки для живої природи, а й для здоров'я людини?

Стандартні побутові препарати, що продаються у всіх супермаркетах, - штучно забарвлені розчини та порошки. Вплив цих хімікатів на організм видно майже одразу. Достатньо просто прибрати в будинку або вимити посуд, не використовуючи гумові рукавички, – і подразнення шкіри готове!

Канадські, французькі, норвезькі, польські та інші дослідження підтверджують, що, потрапляючи в організм, миючі засоби негативно впливають на вагу, дихальну функцію, проблеми з кровообігом, загальну концентрацію крові.

Токсичну дію подібні засоби для чищення надають на навколишнє середовище. Вони не піддаються біологічному розкладу, поступово все більше й більше отруюючи природу.

Більшість людей помилково думають, що використання агресивних, подразнювальних засобів краще видаляє не тільки бруд, а й усі хвороботворні мікроорганізми, грибки тощо. Однак, крім поганих бактерій, в організмі гинуть і хороші, він стає більш сприйнятливим до отруєнь та інфекцій.

Тривале використання агресивних хімікатів, таких як хлор або гіпохлорит натрію, сприяє алергії та інгаляційному отруєнню.

У списку токсичних сполук у складі побутової хімії:

  • ПАР - поверхнево-активні речовини,

  • барвники,

  • консерванти,

  • ароматичні добавки.

Їхні залишки стікають у каналізацію, а пари витають у повітрі.

Який засіб для миття посуду найбезпечніший?

Відповідь проста - натуральний продукт, який не містить штучних барвників, дратівливих консервантів та алергенних інгредієнтів. Такі рідини на 100% безпечні для людей, домашніх тварин і навколишнього природного середовища. Вони не викликають роздратування, не посилюють симптоми алергії чи астми.

Еко засіб для миття посуду - або окрема речовина, така як сода, лимонна кислота, оцет, гірчичний порошок, або розчин, в якому є сполуки цукрів, сульфати жирних спиртів, отримані з кокосового масла, які розчиняють бруд.

Завдяки добавкам у вигляді натуральних масел (лимон, алое вера, лаванда, ромашка), органічні мийні засоби для миття посуду приємно пахнуть. Оскільки вони містять синтетичних речовин, то на 100% безпечні для шкіри рук. Не викликає роздратування чи алергічних реакцій, тому його можна використовувати без рукавичок.

Чим можна замінити порошок і гель для миття посуду?

Натуральні засоби, якими користувалися наші бабусі. Вони коштують копійки.

  • Харчова сода легко і швидко очищає навіть каструлі, що згоріли, застарілі забруднення на столових приладах, сковорідках і навіть на плиті. Вона гарантує як чистоту поверхні, так і блиск.

  • Лимонна кислота найчастіше застосовується для позбавлення від накипу. Щоб повністю очистити звичайний або електрочайник, потрібно покласти 2 ложки лимонної кислоти, залити водою і прокип'ятити. Після цього - прополоскати чистою водою.

  • Оцет ефективно видаляє гар і застарілий жир. 1-2 чайні ложки оцту потрібно додати в гарячу воду промити цим розчином згорілий або жирний посуд.

  • Господарське мило - один із найкращих продуктів, що можна використовувати замість засобу для миття посуду. Воно очищає посуд від залишків їжі, але й відбілює та дезінфікує її.

  • Гірчичний порошок ефективний проти жирних забруднень. Потрібно насипати дрібку на посуд і залишити на 5-10 хвилин. Після цього - витерти губкою і промити водою.

  • Перекис водню 3% найчастіше застосовується разом із водою у співвідношенні 1:1 для знезараження губок, щіток та мочалок для миття посуду, на яких залишаються шматочки їжі та накопичуються мікроби, а також для обробки обробних дощок.

Як зробити безпечний миючий засіб для посуду?

Для приготування домашнього миючого засобу використовуються:

  • господарське мило у вигляді подрібнених на тертці пластівців,

  • гліцерин,

  • оцет,

  • газована сода,

  • ароматичне масло (цитрусове або лавандове),

  • харчова сода.


Рецепт 1. Налийте в миску 2 столові ложки гарячої води, 1 - розчину мильних пластівців і ретельно перемішайте. Після охолодження додайте 1 склянку рідкого гліцерину та кілька крапель вашої улюбленої ефірної олії. Дайте охолонути, поки суміш не набуде гелеподібної консистенції.


Рецепт 2. Змішайте 2 столові ложки гарячої води з 1 чайною ложкою харчової соди і 1 чайною ложкою оцту. Додайте 5 г мильних пластівців і кілька крапель олії.


Вибирайте ефірну олію, на яку у вас немає алергії. Перед використанням зробіть тест - нанесіть на шкіру кілька крапель і поспостерігайте за своєю реакцією.

Якщо все добре, зробіть на пробу невелику кількість мийного засобу для посуду з різними оліями, зрозумієте, який із них найбезпечніший для шкіри та організму.

Екологічне миття посуду

Якщо мити посуд одразу після їжі або використання, ви знизите споживання електроенергії та води.

  1. Зіскребіть залишки їжі з кухонного начиння, поки вони сильно не в'їлися.

  2. Заздалегідь замочіть посуд. Це дозволить скоротити споживання води та комунальних послуг (електрика, якщо вода нагрівається бойлером, або газ, якщо газовим котлом). Так ви видалите бруд, не відтираючи, і витратите менше часу на миття.

  3. Починайте з виробів із найменшим забрудненням, а жирні каструлі та сковорідки, замочені у воді, куди додається еко мийний засіб для посуду, залиште наостанок.

  4. Найбільші втрати води відбуваються під час миття посуду під струменем. Відмінне рішення - використовувати обидві камери раковини або дві чаші. Якщо у вас подвійна раковина, наповніть одну чашу теплою водою із миттям засобом, а іншу - чистою водою для ополіскування.

  5. Перевіряйте усі шийки і всі кути, які теж забруднюються, в них розвиваються мікроорганізми. Для їх очищення використовуйте губки з люфи та щітки з натуральних волокон сизалю, які можна замовити в інтернет-магазині GreenTalk з доставкою по всій Україні. Вони усувають забруднення навіть без використання засобу. Щоб їх рідше міняти, купуйте зі змінним блоком.