Всі категорії

Екологічний пікнік: як влаштовувати пікніки без шкоди для природи

heading_title

На честь другого дня літа поговоримо про відповідальні пікніки, від яких навколишньому середовищу стане трошки краще.


Уявімо, що вихідні обіцяють бути сонячними та безвітряними. Складаємо список необхідного для пікніка.1. Посуд


Це критично важливий момент.


Найчастіше зустрічається в супермаркетах посуд з полістиролу - маркування 6 PS.


Відходи полістиролу не розкладаються в природних умовах, а неправильна утилізація і накопичення полістиролу на звалищах - прямий шлях до погіршення екологічної ситуації.
Ще один сумний факт - стирол має канцерогенні властивості, і це головна причина заборони на повторне використання регранулята полістиролу в пакуванні для харчових продуктів та в медичних товарах.


Такий посуд практично не переробляють, Україна без сміття приймає його на високотемпературне спалювання.На що замінимо?Правильна відповідь - на багаторазовий посуд.


Можна взяти звичайні тарілочки, чашки та столові прилади з дому, проте вони важкі. 


Тому можна придбати легкий багаторазовий посуд для пікніків:


- чаші з кокоса, бамбуковий посуд, навіть пластиковий з поліпропілену, щоб використовувати його багато разів
- багаторазові ложки, виделки, ножики, соломинки, наприклад з бамбука
- свої чашки, пляшки та термоси для напоїв


Біорозкладаний посуд з натуральних матеріалів


Якщо пікнік спонтанний і наразі немає можливості взяти багаторазовий посуд - шукайте біорозкладаний посуд з натуральних матеріалів, наприклад, з кукурудзяного крохмалю, соломи або цукрової тростини.


Їх роблять з побічного продукту виробництва с / г культур.
Такий посуд можна компостувати разом з органічними відходами відповідно до вимог місцевої влади. На звалище краще його не викидати, бо там не буде створена сприятливе компостне середовище для розкладання!


Однак, пам'ятайте, потрібно брати посуд з 100% рослинної сировини.Змішаний матеріал з поліпропілену (5 ПП) і соломи


Будьте уважні: часто на українському ринку можна побачити змішаний матеріал з поліпропілену (5 ПП) і соломи.З одного боку, тут частина поліпропілену замінена на побічні продукти виробництва пшениці - що добре.


З іншого боку, поліпропілен не є біорозкладаним матеріалом, а солома - це біорозкладаний природний матеріал. У композиті з поліпропіленом солома захищена від біорозкладання - тобто навіть солома тут не буде розкладатися. 


Щобільше, комбінований матеріал не підлягає вторинній переробці та фактично забруднює переробку пластику. 


І хоча сам по собі поліпропілен - хороший матеріал, який можна здати в переробку, ми вважаємо, що такої змішаної упаковки слід уникати.


Біорозкладаним пакуванням також можуть називати традиційні пластики з добавками, що прискорюють процес розкладання в природних умовах, наприклад сумно відомі оксобіорозкладні добавки, де головним каталізатором виступає кисень. Він прискорює процес розпаду пластику на мікропластик, який ще більш негативно впливає на навколишнє середовище. Уникайте таких.


                                                                         

                                


Попит на паперові тарілки також не рекомендуємо підтримувати - це вирубані дерева. Якщо вже дерево - то тільки багаторазовий посуд.2. Серветки


Паперові серветки - це ліс. Чим більше серветок ви споживаєте, тим більше дерев зрубується для їх виробництва і не завжди з відповідальних джерел. Тому паперові серветки необхідно замінити на тканинні багаторазові серветки та рушники.
3. Їжа


Щоб уникнути пластикових пакувань, випадково полетівших в небо, підготуйтеся заздалегідь: складіть їжу в багаторазові контейнери, пакети.


Підготуйте напої та воду в термосах і багаторазових пляшках.
4. Багаття


Вогонь випалює грунт, а на його місці довго ще не ростуть рослини. Тому якщо не можете обійтися без багаття, розводите вогонь в мангалі.

5. Приберіть за собою


Важливе правило людини з екологічним способом життя, якому навчив мене батько - залиш природу після себе чистіше, ніж коли ти туди прийшов.


Утилізуйте сміття правильно.

Не спалюйте пластик!

Харчові відходи можна прикопати в землю, де вони піддадуться розкладанню. А інші види упаковки забираємо з собою і несемо на переробку.

Варіант із зірочкою - ви принесете велику користь, якщо зберете ще й трошки чужого сміття.
6. Ставтеся до природи з повагою


Гучна музика і шум можуть налякати тварин. Краще скористайтеся моментом і поспостерігайте за природою і насолодитеся спілкуванням з близькими.


Отже, уникаємо одноразового посуду, особливо з полістиролу. Замінюємо його на багаторазовий або - в крайньому разі - на біорозкладаний з рослинних матеріалів (кукурудзи, соломи, очерету, інше). Готуємося заздалегідь. І поважаємо місце, в яке прийшли.