Всі категорії

Екологічні альтернативи одноразовим засобам жіночої гігієни

heading_title

Не можна заперечувати, що у цей період у кожної жінки та дівчини з'являється колосальна кількість гігієнічних відходів, що містять хімікати, пестициди, пластмаси, канцерогени, що входять до складу засобів жіночої гігієни. На етикетках виробники про це замовчують, тому більшість жінок навіть не замислюються, чим замінити щоденні прокладки  та інші засоби. Але все ж таки існує ряд екологічно чистих продуктів і засобів для особистої гігієни , які дозволять подбати не тільки про нашу планету, але і про своє здоров'я.

Що можна використовувати замість щоденних прокладок та менструальних засобів?

За даними Woman's Environmental Network, всі популярні менструальні та щоденні гігієнічні прокладки на 90% складаються з пластику, бавовни, яку при вирощуванні рясно обприскують пестицидами, нітроцелюлози або синтетичного шовку. Їх відбілюють хлором з додаванням хімічних вологопоглиначів та штучних ароматизаторів. 

Незважаючи на рекламу цих виробів, яка робить їх дихаючими та повітряними, через перфорований пластик не проходить повітря, як через натуральні тканини. Звідси неприємний запах, якого практично немає при використанні багаторазових екологічно чистих щоденних прокладок 

Пластик розкладається 400-500 років. Забруднює моря та океани, а неперетравлені шматки щороку вбивають близько 2 мільйонів диких тварин. Він давно є у воді й у ґрунті, а отже, й у продуктах харчування. Ми самі вже з'їдаємо біля чайної ложки мікропластику на тиждень. 

Хоча органічні тампони, прокладки та одноразові жіночі труси для місячних – це не безвідходне рішення, але повністю безпечне та біорозкладне. У цьому випадку бавовна надходить із органічного землеробства, яке підтримує сталий розвиток і не використовує жодних хімікатів чи пестицидів. Коли справа доходить до комфорту та захисту, прокладки та тампони з натуральних матеріалів будуть працювати так само, як синтетичні. Коштують вони набагато дорожче за звичайні ватні продукти, просочені хлоркою і пестицидами.

На відміну від традиційних, біорозкладні прокладки не прилипають до нижньої білизни, а щільно застібаються. Завдяки цьому можна підігнати їх розмір під ширину трусиків. Також на ринку є спеціальна білизна від відомих брендів, призначена для періоду менструації, яка міцно утримує гігієнічну прокладку на своєму місці. Крім того, можна вибрати відповідний розмір і навіть малюнок та колір під труси. Після використання багаторазові прокладки достатньо обполоснути холодною водою, висушити і знову прикріпити на спідню за допомогою металевої кліпси, яка запобігає зміщенню при носінні.

Використання багаторазових прокладок дешевше порівняно з одноразовими продуктами. Правило просте: якщо жінка використовує 20 прокладок під час однієї менструації, їй слід запастись аналогічною кількістю цих виробів. 

Як прати багаторазові гігієнічні прокладки після застосування

  • Спочатку потрібно замочити в холодній воді з краплею миючого засобу або дезінфекційного засобу.

  • Після замочування їх можна прати в пральній машині з порошком або рідиною, при температурі до 60 ° С разом із нижньою білизною, рушниками або багаторазовими підгузками.

  • Вийнявши їх із пральної машини, просто повісьте сушитися, а потім покладіть у бавовняний мішечок.

Чим замінити прокладки під час менструації?


Силіконова чаша — інноваційна альтернатива ватним тампонам — вважається одним із найгеніальніших винаходів нашого часу. Її вистачає на кілька років (до 15), тож інвестиції точно окупляться. Її можна не змінювати до 8 годин, що відмінно підходить для насиченого життя та тривалих поїздок. Але треба пам'ятати про ретельну стерилізацію до і після використання. 

Цей продукт виготовляють із сертифікованого медичного силікону, що не викликає алергії та не вбирає рідини. Цей матеріал стійкий до бактерій – не дає їм прилипати до стін та розмножуватися. Кров у силіконовій чаші не розкладається та не видає неприємного запаху.

Такі менструальні чаші гнучкі, гладкі та абсолютно безпечні. Їх можна використати навіть дівчаткам-підліткам під час першої менструації. 

Жінки можуть вибирати між різними розмірами та ступенем м'якості. Твердіші моделі підходять для фізично активних жінок з сильними м'язами тазового дна, таких як наїзниці, що займаються йогою та пілатесом.

Як правильно використовувати менструальну чашу

  • Перед застосуванням на початку менструації чашу слід прокип'ятити протягом 5 хвилин. 

  • Підготовлену таким чином стерильну чашу згортають (наполовину, у формі літери S або "троянди") і поміщають у піхву - вона сама повернеться у вихідне положення. 

  • Перед тим, як вийняти чашу, потрібно просто натиснути на її основу. Потім спорожнити від крові і промити водою. Після цих процедур вона знову готова до використання,

  • Після закінчення менструації силіконову чашу можна вимити, висушити та покласти в бавовняний мішечок.


Всі органічні прокладки і менструальні чаші виробляють в не менш екологічній та багаторазовій упаковці з бавовни або паперу з натуральними барвниками або рослинноподібної целюлози. Замовляйте їх в інтернет-магазині GreenTalk з доставкою по Україні - це точно екологічно чисте та практично безвідходне рішення!