Всі категорії

Користь та шкода зубної нитки

heading_title

Флосс, або зубна нитка, - гігієнічний засіб, що застосовується рідше за пасту та щітку. Ще у ХІХ столітті багато лікарів радили своїм пацієнтам щодня чистити за допомогою ниток проміжки між зубами. Однак неправильне проведення чищення міжзубних проміжків принесе не користь, а шкоду. Про те, як використовувати зубну нитку безпечно та ефективно, розказано у цій статті.

Навіщо потрібна стоматологічна зубна нитка?

Перше і головне, для чого потрібна якісна зубна нитка - видалення залишків їжі з проміжків між зубами. Вона робить це набагато ретельніше, ніж звичайна та електрична щітки. Адже традиційне 2- або 3-хвилинне чищення зубів усуває лише половину нальоту та бактерій. Це сприяє виникненню карієсу, а також гінгівіту та пародонтиту, які можуть призвести до передчасної втрати зубів.

Чи можна і безпечно замінити зубну нитку звичайною?

Це не бажано робити. Звичайну бавовняну або синтетичну нитку дуже важко проштовхнути між зубами, особливо скрученими та деформованими. Існує ризик сильно натиснути, порвати нитку та поранити ясна.

Якщо тканинну нитку перед чищенням не обробити антисептиком, можна занести інфекцію, що загрожує напуханням щоки через нагноєння. Видалити цей гній можна лише хірургічним шляхом, під анестезією.

Виготовляють велику кількість видів зубних ниток із різних матеріалів, із різним покриттям (віск, тефлон, лікарські препарати), товщиною, структурою волокон, перерізом та ефектами завдяки спеціальному просоченню:

  • антибактеріальні,
  • відбілюючі зуби,
  • ремінералізуючі.

Невощені нитки забезпечують ковзання, що дозволяє потрапляти у вузькі проміжки між зубами за рахунок особливого переплетення волокон. Вощені – за допомогою шару воску різної товщини.

Зубна нитка: основні плюси та мінуси

Користуватися зубною ниткою може будь-яка людина. Єдиний виняток - маленькі діти. У них широко розставлені молочні зуби, тому проміжки між ними не потрібно очищати додатково - достатньо прополоскати рот.

Крім чищення, флоссы благотворно впливають як на зуби, а й у порожнину рота. Вони видаляють зубний наліт та освіжають дихання. Основний мінус полягає в тому, що до правильного застосування цих гігієнічних засобів треба пристосуватися і звикнути це робити систематично.

Зубна нитка: як користуватися

В ідеалі використовувати флос потрібно двічі на добу. При застосуванні невощеної нитки не важливо - до чи після чищення зубною щіткою та полоскання ротової порожнини. Вощену - фахівці рекомендують застосовувати виключно до, а не після гігієнічного чищення зубів.

Процедура чищення зубною ниткою не складна і займає лише кілька хвилин. Перед нею завжди потрібно ретельно мити руки.

Після цього треба взяти відрізок нитки (до 50 см) і намотати на вказівний або середній пальці обох рук, між ними залишивши відстань 2-4 см. Далі флос обережно поміщають між зубами - до лінії ясна - до виникнення відчуття першого опору, не допускаючи дискомфорту! Потім його U-подібно притискають до зуба, направляють вертикально і просувають від ясен до кінця коронки.

Важливо! Не навпаки - рухи не повинні бути пиляючими горизонтально, інакше можна завдати собі великої шкоди! У першому випадку залишки їжі можуть потрапити до ясенних кишень, у другому - нитка поранить ясна.

Після неодноразового виконання правильних маніпуляцій зношену нитку виймають, прокручують і в наступний проміжок вставляють чисту і т.д.

Комплексний догляд за ротовою порожниною і регулярні візити до стоматолога дають шанс зберегти посмішку в найкращому стані. Якщо ви хочете, щоб ваші зуби та ясна були здоровими до старості, необхідно замовити зубну нитку в інтернет-магазині GreenTalk з доставкою в будь-яке місто України та регулярно користуватися нею нарівні із зубною пастою та щіткою.