Всі категорії

Куди подіти ялинку після новорічних свят: екологічні ідеї

heading_title

Після новорічно-різдвяних свят багатьох людей починають дратувати наявність у будинку, квартирі чи офісі вбраної живої ялинки. Коли вона починає засихати, із неї випадають хвоїнки та гілки, забруднюючи приміщення та чіпляючись за одяг.

Куди подіти ялинку після Нового року, якщо вона вже не тішить око, а лише турбує? Є кілька рішень, як утилізують новорічні ялинки. Ознайомтеся у цій статті з тими, що екологічні та не завдають шкоди навколишньому середовищу.

Як правильно викинути ялинку

Новорічні ялинки будуть вважатися побутовими відходами за умови, що їх не поміщають у контейнер разом з іншим сміттям, а ставлять поряд із ним.

Якщо все-таки залишаєте дерево під контейнером для сміття, що належить багатоквартирному будинку або котеджному містечку, подбайте про те, щоб працівники служби з вивезення сміття або комунальник могли забрати суху деревину.

Якщо поставити ялинку поруч із сміттєвим баком, який призначений для біорозкладних відходів, її повинні вивезти відповідні служби для подальшої переробки. Вона має бути без будь-яких прикрас, гірлянд, пластикового дощу.

Як підготувати ялинку для подальшого вирощування

Ще один варіант, за яким здійснюється утилізація живих новорічних ялинок, - посадити дерево у горщик для вирощування на балконі чи терасі, а потім у саду. Тоді наступного року її можна знову прикрасити до свят і не доведеться купувати. Для цього найкраще підійдуть ялина або ялиця. Іноді їх продають уже в горщиках. Але ті дерева, які пересаджують у горщики із землі безпосередньо перед продажем, можуть бути поганої якості - мати обрізане або обірване коріння. тому при повторній пересадці земля їх може не прийняти. Мало того - вони можуть почати чахнути вже в горщику вдома під час або відразу після Різдва.

Ялинка з горщика, яку належить посадити в землю, має відповідати декільком умовам:

  • повинна мати перевірену та цілісну кореневу систему;

  • її не можна тримати в приміщенні занадто довго, а також вона не повинна довго перебувати на холоді, якщо не захищена соломою.

Пересаджувати з горщика в ґрунт на вулиці ялинку потрібно лише навесні.

Утилізація новорічних ялинок у домашніх умовах

Якщо у вас приватна садиба або дача, де є компостна яма для добрива, подрібнену ялинку можна помістити туди. Або порубати її стовбур та гілки на дрова для печі, мангалу, каміна, котельні чи багаття. Це дешевше, ніж купувати брикети.

Для цього ялинку треба зламати. Відрізати від ствола сухі гілки і розрізати на більш дрібні частини.

Якщо підготувати таким чином сухе дерево, його можна залишити сохнути на тривалий час, зберігати у спеціально відведеному місці та надалі використовуватиме розпалювання.

Тим, у кого є сад та/або город, сподобається ідея підживлення ґрунту біля дерев і квітів ялинковою тирсою, а також загортання їх коренів від морозу гілками із хвоєю.

Тріски ялинки допоможуть захистити рослини від бур'янів і запобігти ерозії ґрунту.

Досвідчені дачники говорять про те, що полуниця, мульчована ялиновим тирсою, не гниє. А якщо посипати такою тирсою картопляні та інші овочеві грядки, на них не з'являтимуться шкідники.

Утилізація живих новорічних ялинок - інші варіанти

Іноді використані після свят ялинки перевозять до зоологічного парку або на ферму. Там їх застосовують як корм або притулок (клітини, будиночки, підстилки) для тварин і птахів.

Утилізувати ялинку в Києві, як і в інших містах України, можна також у спеціальних пунктах прийому. Їхні адреси є у соціальних мережах і на сайтах комунальних підприємств.


Для творчих та креативних людей новорічна ялинка - це справжня знахідка. Із неї можна виготовити величезну кількість декоративних дерев'яних виробів і дрібниць на подарунок. Дерев'яний посуд чи елементи декору інтер'єру чи фасаду будинку з такої ялинки дадуть їй можливість прожити друге життя навіть після завершення свят.

Різні хвойні настої стануть у пригоді для лікування від застуди, приготування лікерів і догляду за шкірою обличчя і тіла, якщо немає алергії на хвою.