Що таке сучасні багаторазові прокладки та з чого вони зроблені?
Чому багаторазові прокладки з натуральних матеріалів кращі за одноразові синтетичні?
Головна проблема застосування одноразових гігієнічних прокладок у тому, що вони підлягають вторинної переробки. У всьому світі мільярди тонн використаної продукції щорічно викидаються на звалища, де вона розкладається до 300 років. Це якщо виріб, що викидається, не було загорнуто в окремий пакет з поліетиленової плівки. Разом вони у процесі розкладання до 500 років виділяють токсичні речовини, які використовувалися при їх виробництві, та забруднюють довкілля.
Традиційні одноразові гігієнічні прокладки складаються з бавовни з додаванням поліестеру. Для створення враження гігієнічності їх відбілюють хлором, додають хімічні осушувачі та синтетичні ароматизатори. Все це свідчить про те, що вони не є повністю нейтральними по відношенню до шкіри, особливо в тих місцях, де вона найбільш ніжна.
Незважаючи на те, що багаторазові гігієнічні прокладки здаються менш гігієнічними, вони безпечніші для здоров'я. Їх виготовляють з таких натуральних матеріалів, як органічна бавовна, льон, бамбукова віскоза з додаванням синтетики у вигляді змінної вставки або вшитого шару з водонепроникного матеріалу, який не стикається зі шкірою. Можна вибрати вироби:
- різного розміру – від міні до максі;
- з певною кількістю поглинаючих шарів;
- з кишенею для змінних вкладишів із водонепроникного матеріалу.
Їх неважко утримувати в чистоті - прати та використовувати повторно після прання. Форма нагадує одноразові гігієнічні прокладки з крильцями. Тільки замість хімічного клею вони мають кнопки або липучки, завдяки яким кріпляться до нижньої білизни. Надягають вони кольоровою стороною (тою, що з етикеткою) вниз - так, щоб вона торкалася нижньої білизни.
Як правильно використовувати багаторазову прокладку?
Це залежить від наступних критеріїв:
- рясності менструації (кров'яних виділень) - що вона інтенсивніше, то більше вписувалося розмір гігієнічної прокладки (26-30 див) і його товщина, щоб рідше міняти;
- день або ніч - більшість жінок почуваються комфортніше, використовуючи під час сну прокладки більшого розміру з додатковими водонепроникними шарами;
- тип одягненої нижньої білизни - щоб гігієнічна прокладка не зміщувалася під час носіння, її слід вибирати за моделлю трусів. Гігієнічна прокладка великого розміру не підходить до стрінгів, тангів та шортів. У ці дні краще носити класичні вироби темних кольорів;
- візерунок і колір - краще застосовувати такі гігієнічні прокладки, які легко відмити, і на них не будуть занадто видно розлучення після прання.
Як часто потрібно міняти натуральні багаторазові прокладки?
Кількість використовуваних гігієнічних засобів визначають такі параметри, як тривалість менструації (3-7 днів) та інтенсивність кровотеч.
У середньому необхідно 4-5 багаторазових прокладок середнього розміру на день та 1 велика гігієнічна прокладка на ніч. Коли 1-2 прокладки сушаться після прання, використовуються інші. При надто рясні кровотечі необхідно мати про запас, мінімум, 8-10 прокладок на день і 2 на ніч.
Одного такого комплекту має вистачити на 4-6 років постійного застосування без покупки одноразових засобів.
Що стосується того, скільки можна носити натуральні багаторазові прокладки, міняти їх потрібно кожні 3-4 години. Щоб комфортно застосовувати їх поза домом, варто купити спеціальну сумку з непромокаючої та повітронепроникної тканини для зберігання використаних гігієнічних засобів, щоб уже вдома їх випрати та висушити.
Як ефективно прати багаторазові прокладки?
Оскільки виводити плями з синтетичних матеріалів легше, ніж із виробів з натуральних тканин, при обробці багаторазових жіночих гігієнічних засобів потрібно дотримуватись певної послідовності дій.
- Підготовка до прання. Небажано надовго залишати брудні прокладки після використання. Інакше плями висохнуть, і їх важко видалити під час прання. Кров рекомендується відразу промити дуже холодною водою. Після висихання прокладки можуть чекати своєї черги на прання. Якщо такої можливості немає, їх потрібно покласти у спеціальну сумку.
У жодному разі не можна замочувати брудні багаторазові гігієнічні прокладки з тканини у теплій воді, оскільки вона не усуває, а збільшує плями. - Видалення сильних забруднень. У разі дуже складних плям перед пранням можна обробити їх рідким чи господарським милом.
- Прання як уручну, так і в машині. Тканинні прокладки можна прати з підгузками, нижньою та постільною білизною. Максимальна температура прання - 60 С. Дуже важливо не використовувати кондиціонери для білизни та хлорні відбілювачі.
Вони зменшують поглинаючу здатність. Можна застосовувати пральний порошок або рідину для прання, а також додавати трохи дезінфікуючого засобу. - Сушіння - тільки природним способом. Багаторазові гігієнічні прокладки не можна сушити на батареї, сушарці, феном і гладити праскою. Це псує їх зовнішній вигляд та гігієнічні властивості.
Використовувати багаторазові гігієнічні прокладки з тканини - зовсім недорого і нескладно. Так, це більш вимогливо, ніж використання виробів, які відразу ж викидають. Займає більше часу, тому що їх потрібно випрати та висушити. Але це варто робити заради довкілля, заради власного здоров'я та економії внаслідок використання багаторазових замінників. Придбати їх з доставкою по Україні можна в інтернет-магазині GreenTalk.