Всі категорії

Види мочалок для тіла: як обрати правильно

heading_title

Оскільки мочалка для тіла щодня контактує зі шкірою під час водних процедур, її правильний вибір забезпечує не лише чистоту та красу, а й здоров'я. Якою губкою краще постійно митися – розповімо у цій статті.

Яка губка чи мочалка краще для тіла – синтетична чи натуральна?

У виробів із різних матеріалів є свої переваги та недоліки.

Більшість губок, доступних у магазинах, виготовлені із пластику та поролону. Вони недорогі, різнокольорові – їх можна підібрати під колірну гаму інтер'єру ванної кімнати. Але швидко зношуються, втрачають первісний вигляд, у них селиться велика кількість бактерій, тому їх потрібно часто міняти.

Натуральні мочалки для тіла дорожчі за штучні, але вони м'якші, ніжніші й довговічніші. Завдяки природному складу речовин ними можна користуватися навіть без мила чи гелю для душу. Бактерії в них селяться не так часто, як у синтетичних. Однак слід звернути увагу на те, чи не були вибілені вироби, інакше в процесі використання вони швидко осипаються.

Яку вибрати синтетичну мочалку для душу?

Це можуть бути квіточки чи фігурки тварин із сітчастого нейлону. Вони відрізняються лише ступенем жорсткості, розміром та забарвленням.

Основний плюс таких мочалок - значна економія гелю для душу, тому що при намилюванні вони створюють рясну піну. Застосовувати синтетичні губки можна щодня. Єдине, що треба пам'ятати, – яскрава та різнокольорова синтетика може стати причиною алергії. Тому власникам чутливої ​​шкіри такі засоби слід використовувати з обережністю.

Який вплив має мочалка люфа на шкіру тіла?

Якщо хочете відчути себе богинею Афродитою, яка виходить з піни, побалуйте тіло мочалкою з люфи - однорічної рослини з сімейства гарбузових, що росте в Африці та Азії. Вона дає плоди, схожі на кабачки чи огірки. Поки що вони не надто стиглі, придатні для їжі. Коли стають перезрілими, у них з'являються міцні та еластичні волокна, що створюють губчасту структуру, з якої виготовляють мочалки.

Найкраща люфа надходить з Єгипту. На якість рослин, що ростуть у цьому регіоні, впливають сухий клімат та ідеальні ґрунтові умови, що відрізняють єгипетську люфу від продуктів з інших частин світу.

Чим менше за розміром губка з люфи, тим вона м'якша. Підходить вона не всім, деякі люди вважають її занадто жорсткою. Але це можна виправити, замочивши перед використанням у теплій воді хвилин на 10-15. Завдяки спеціальній обробці при намоканні мочалка з люфи стає ніжною, а після висихання твердне, тому мікроби, що люблять вологе середовище, їй не страшні.

Мочалка для тіла з люфи хороша ще й тим, що акуратно відлущує відмерлі лусочки епідермісу в гарячій воді, гіпоалергенна, довго служить і дає багату піну. Вона ідеальна для власників сухої та чутливої ​​шкіри. У країнах Сходу такі губки використовують для очищення обличчя у дорогих СПА-салонах та клініках краси. Вони дозволяють влаштувати СПА-процедури у власній ванній кімнаті:

  • натуральний пілінг м'яко відлущує ороговілий епідерміс, розгладжує шкіру, роблячи її м'якою;
  • зняття наслідків втоми, стресу, освіження та тонізування;
  • стимуляція кровообігу та покращення засвоєння доглядових засобів і препаратів для схуднення;
  • боротьба з целюлітом – інтенсивний вплив на проблемні зони;
  • розгладжування місць, особливо схильних до сухості епідермісу, - ліктів, колін та стоп.

Перед тим, як вперше скористатися губкою з люфи, намочіть її та видаліть усі кісточки. Характерний морський запах зникне після першого використання. Її можна використовувати як при прийнятті душу, так і під час купання у ванній. Потрібно змочити мочалку, намилити тіло та масажувати його круговими рухами. Після кожного застосування губку слід ретельно промити та прибрати у сухе місце. Завдяки цьому вона буде безпечною протягом усього періоду використання.

Яка мочалка для душу вважається кращою за люфу?

Сизаль, або волокно листя мексиканської агави, вважається екзотичним матеріалом для губки. В'язані сизалеві мочалки - дуже жорсткі. Власникам безлічі родимок та надчутливої ​​шкіри вони не підійдуть. А для целюліту та жирної шкіри – це саме те, що потрібно.

Вибір мочалки для дбайливого очищення тіла краще зупинити на рамі. Це китайська кропива, сухі стебла якої містять до 25% міцного волокна. Завдяки дрібно сітчастій структурі шовковистих ниток губка з рамі не знімає верхній шар шкіри, а робить м'яке поверхневе шліфування.

Ликові губки виробляють із обробленого внутрішнього шару липової кори. При розпарюванні вони пом'якшуються. Розтерта цією мочалкою шкіра стає ніжною та рожевою. У результаті глибоко очищаються пори. При митті ликові мочалки виділяють фітонциди, що вбивають мікроби. Недолік – недовговічність. Буквально після першого використання така мочалка лисіє, бо її волокна кришаться.

Яку мочалку для тіла краще вибрати?

Не варто обмежуватися однією мочалкою. Щоб шкіра отримувала повноцінний догляд, бажано розщедритись на цілий арсенал краси:

  • губка з люфи – на кожен день;
  • мочалка з рами або лика для догляду за спиною;
  • жорстка мочалка із сизалю для обробки ліктів і ступнів, а також зон із апельсиновою кіркою.

Дуже зручне комбіноване банне приладдя, в якому об'єднане, лляна або махрова тканина з сизалем або люфа з нейлоном.

Як часто потрібно міняти натуральну мочалку для тіла?

Зайве нагадувати, що мочалка - такий самий індивідуальний предмет, як зубна щітка, і має бути в кожного своя. Міняти її слід не рідше двох разів на рік, а то й частіше. Коли вона почне кришитися та тріскатись, у середньому – 2-3 місяці.

У проміжках між експлуатацією слід ретельно її доглядати. Якщо пустити справу на самоплив, замість незамінної помічниці у здобутті краси мочалка перетвориться на лігво й розсадник мікробів.

Тому після кожного застосування губку потрібно ретельно промивати милом та добре віджимати. У жодному разі не викручувати! Повністю сушити. Найкраще – просто причепивши прищіпкою на мотузку для білизни. Сонце та радіатори центрального опалення скорочують термін служби мочалок, особливо натуральних.

Не важливо, яка мочалка для тіла і душа краща - треба ще нею правильно користуватися. Тому обережно масажуйте тіло круговими рухами, а не намагайтеся протерти у шкірі дірку! Інтенсивну обробку проблемних зон не слід проводити частіше ніж 1-2 рази на тиждень. Інакше замість краси можна спровокувати роздратування та запалення.