Бамбуковий посуд – плюси та мінуси
Пластик, що розкладається понад 500 років, стрімко увірвався у всі сфери життя людини. Він практично відразу став королем упаковки, посуду, засобів особистої гігієни, косметики та навіть ліків. Швидке та дешеве виробництво дозволяє створювати з нього все, що завгодно. Але це зовсім не екологічне рішення, на відміну від бамбука. Як мінімум, варто використовувати посуд із цього матеріалу.
Що таке посуд із пресованого бамбука?
Це вироби із рослини, що походить з Китаю. Воно використовується понад 7000 років. У світі налічується близько 400 сортів бамбуку. Його волокна, які отримують за допомогою пресування стебел, дають гнучкий, але надзвичайно міцний матеріал, що відкриває безліч можливостей. Вони використовуються у виробництві будівельних матеріалів та одягу в усьому світі. У європейських країнах бамбуковий посуд, який має свої плюси і мінуси, став популярним зовсім недавно, з появою моди на біорозкладні еко-товари.
Основні переваги бамбукового посуду:
- гіпоалергенність – завдяки хімічній нейтральності бамбук не вступає в реакцію з продуктами харчування, не впливає на їх смакові та ароматичні якості;
- антибактеріальні властивості, що перешкоджають забруднення посуду і псування продуктів, що зберігаються в ній. Не страшно, якщо малюк, у якого ріжуться зубки, захоче взяти в рот тарілку або ложку, погризти чашку;
- висока вологостійкість запобігає утворенню плям і тріщин через попадання вологи всередину подряпин та сколів;
- швидке висихання після миття - без розлучень, слідів та плям;
- відсутність неприємного запаху, пов'язаного з вологістю, наявністю залишків жиру та розмноженням бактерій;
- легкість та стійкість до пошкоджень. Щоб перевірити, чи б'ється бамбуковий посуд, можна зіштовхнути його з великої висоти, як це роблять маленькі діти, коли грають за столом або вередують, відмовляючись їсти.
Як вибрати бамбуковий посуд, не шкідливий для дітей
Навіть у легких пластикових тарілках та столових приладах, розроблених з урахуванням потреб дітей, були виявлені фталати та важкі метали, такі як кадмій та свинець. З роками вони накопичуються в організмі, особливо у жировій тканині. Негативно впливають на поділ клітин та генетичний матеріал, сприяють неконтрольованому розмноженню клітин та, як наслідок, виникненню раку.
Хоча більшість пластикових посудів мають європейські сертифікати безпеки, в процесі використання тарілка або ложка можуть отримати відколи. Тоді дитина ризикує з'їсти шматочок мікропластику. Ось чому краще, щоб посуд та столові прилади для дітей були із натуральних матеріалів. Якщо малюк випадково проковтне шматочок, це буде нейтральна для організму целюлоза.
Все кухонне приладдя з бамбука не містить BPA, фталату та свинцю. Тому вони також повністю безпечні для найменших дітей та дорослих.
Така продукція повністю біорозкладається, її можна повторно переробляти, тому вона не залишається на звалищах сотні років.
Використання бамбукового посуду в посудомийці та мікрохвильовій печі: основні питання
При правильному застосуванні та догляді бамбуковий посуд прослужить довгі роки. Перед першим використанням її потрібно вимити у слабкому мильному розчині та повністю висушити.
Чи можна мити бамбуковий посуд у посудомийці?
Так, можна, але краще за це уникати, тому що надлишок води високої температури здатний пошкодити структуру бамбука. Посуд з нього бажано мити вручну - вологою ганчіркою і витирати насухо рушником. Якщо дуже потрібно скористатися посудомийною машиною, встановіть делікатний режим 30-40 ºС, щоб мінімізувати механічну дію на поверхню виробів.
Чи можна гріти бамбуковий посуд у мікрохвильовій печі?
Так, але якщо вона не має додаткових пластикових прикрас і не покрита лаком або штучною порошковою фарбою. Ці компоненти можуть розплавитися, прилипнути до їжі та внутрішньої частини мікрохвильової печі, що призводить до утворення канцерогенів.
Якщо на упаковці посуду є символ склянки та вилки, можете не сумніватися: він точно придатний для контакту з харчовими продуктами. Внизу має бути іконка, що позначає мікрохвильову піч. Але ставити в піч потрібно ненадовго, за мінімальної температури. Важливо, щоб ємності, у яких розігрівають їжу, не мали механічних пошкоджень.
У каталозі інтернет-магазину GreenTalk представлені бамбуковий посуд (подвійні та потрійні тарілки для одночасного вживання кількох страв або різних продуктів) та дитячі столові прилади з безпечними силіконовими ковпачками. Завдяки накладкам-присоскам миска з бамбука не впаде зі столу, навіть якщо дитина багато рухатиметься. Коли малюк перекине чашку, з неї виллється не весь вміст, а лише кілька крапель. Замовляйте ці вироби з доставкою по Україні - і ви особисто переконаєтесь у їхній безпеці, зручності та практичності.