Всі категорії

Біопосуд: види та переваги

heading_title

З чого зроблено пластиковий посуд для одноразового застосування

  • З паперу виготовляють найбільш доступний і часто використовуваний одноразовий посуд. Вона проста, легка та різнобарвна, тому її можна підібрати до тематики та святкового оформлення заходу. Займає мало місця. Її не потрібно мити, що дозволяє прибрати зі столу лише за кілька хвилин. Для дітей вона набагато безпечніша, тому що не розбивається, при її використанні неможливо порізатися. Оскільки такі вироби є неміцними, щоб у них можна було наливати гарячі напої та класти розігріті продукти, їх покривають тонким шаром мікропластику - бісфенолу А. Він добре захищає матеріал від пошкоджень при нагріванні.
  • З ламінованої піни виробляють більш щільний посуд з нековзним покриттям, що забезпечує комфорт та безпеку на нерівних поверхнях, зручна для доставки комплексних обідів та зберігання напівфабрикатів. Але така продукція придатна лише для одноразового використання, у мікропори забивається бруд, що сприяє розмноженню бактерій.
  • З пластику виготовляють жорсткий одноразовий посуд, склянки та столові прилади, які не розм'якшуються навіть при контакті з гарячим жиром або гострими соусами. Застосування пластмасових синтетичних виробів запобігає дорогим поломкам, забезпечує безпеку клієнтів і дозволяє здійснювати продажі на винос.

Типи одноразових пластикових склянок:

  • полікарбонатні (імітують скляні) зберігають свою форму і колір до 500 циклів миття, що робить їх одними з найміцніших на ринку. Вони підходять для використання на столі у неформальній обстановці громадського харчування. Полікарбонатні скла вкрай складно пошкодити, а це означає, що вони є набагато безпечнішим варіантом для дуже жвавих приміщень або для грандіозних вечірок. Це робить склянки з полікарбонату чудовим варіантом для пабів та нічних клубів. Для дегустацій пива, шампанського та вина доступні навіть одноразові келихи;
  • полістирольні - компроміс між міцністю скла з полікарбонату та одноразового скла з поліпропілену. Вони здатні витримати близько 100 циклів миття, полістирольні скла термостійкі до 100 ° С, але можуть розбитися при дії високого тиску;
  • поліпропіленові – з найлегшого та гнучкішого пластику – призначені виключно для одноразового використання, їх не можна мити та використовувати повторно. Більшість таких пластикових склянок тьмяніють через те, що їх дуже багато разів мили і матеріал деформується.

Пластикові ножі, ложки та вилки мають чітко позначені краї та зубці, що робить їх очевидним вибором, коли потрібні прості, практичні та безпечні столові прилади. Як і у випадку з посудом, одноразові пластикові столові прилади дешевші та легкі, тому зручні для тих, хто продає їжу на заходах просто неба, прагне звести до мінімуму витрати на сервірування.

Вони підходять для більшості твердої їжі, але схильні до згинання або розтріскування.

Також вважається, що небезпечно змішувати гарячі напої та страви пластиковими ложками. Це пов'язано з тим, що всі одноразові столові прилади не повинні безпосередньо нагріватися. Отже, багато кав'ярень та продавців гарячих напоїв роблять вибір на користь більш доступних і екологічно чистих бамбукових трубочок і кукурудзяних мішалок.

Чим небезпечний звичайний пластик:

  • потрапляє в організм людини разом з їжею або рідиною, а потім його токсини викликають погіршення здоров'я та хронічні хвороби – починаючи від розладів травною системою та закінчуючи онкологічними захворюваннями;
  • після використання потрапляє на звалище, де розкладається протягом багатьох років, негативно впливаючи на навколишнє середовище – на чистоту ґрунту, водойм, повітря.

Біосуди з усього: популярні рослинні матеріали

  • Дерев'яний посуд виготовляється без хімічної обробки та синтетичних речовин. Завдяки натуральному малюнку, підходить для демонстрації природної краси свіжих страв. Вона добре вписується в інтер'єри неформальних закладів громадського харчування. Деревина – відновлюваний ресурс, який повністю компостується.
  • Бамбук застосовувався для виготовлення посуду протягом тисячоліть завдяки швидкому зростанню та простоті розповсюдження. Вироби з бамбука мають гладкі, прості та органічні візерунки на поверхні. Посуд з бамбукової фібри має природні антибактеріальні властивості і повністю піддається компостуванню.
  • Вироби з формованого волокна (FMP) виготовляються із пресованих рослинних матеріалів, отриманих із відновлюваних джерел. Завдяки вражаючій стійкості до води та жиру вони повністю придатні для компостування без шкоди для якості. Ідеально підходять для фестивалів, продовольчих ринків та заходів на відкритому повітрі. Адаптовані для використання у мікрохвильових печах.
  • Посуд із цукрової тростини та пальмового листя виробляються шляхом формування пластин за допомогою тепла. Ця натуральна сировина вимагає мінімальної обробки, а готовий посуд підходить для використання в мікрохвильовій печі та повністю компостується. Пластини мають текстуру та малюнок кожного листа та стійкі до проколів та розривів.

Який одноразовий посуд з біоматеріалів - найекологічніший?

Кожен тип має свої переваги та недоліки і повинен бути утилізований належним чином, щоб звести до мінімуму його вплив на довкілля.

Продукти, що компостуються, розкладаються в корисний гумус протягом 12 тижнів, нічого не залишаючи після себе і повністю зникаючи. Це означає, що ці види продукції є найбільш екологічно чистими під час викидання.

Вигідна альтернатива: біорозкладні вироби із пластику, їх переваги полягають у тому, що вони спеціально розроблені для використання в мікрохвильових печах. Вони придатні для вторинної переробки на нові продукти.

Що краще вибрати – міцний та безпечний посуд з рослинних та біоматеріалів або легкі та дешеві пластикові вироби – вирішувати вам.

Якщо для вас важливе здоров'я близьких, персоналу, клієнтів та відвідувачів заходу, якісну біопродукцію з відновлюваної та переробленої сировини, ви можете купити в інтернет-магазині GreenTalk з доставкою по Україні. Оцініть її переваги, зробивши перше замовлення, і ви зрозумієте, чим ці вироби відрізняються від пластикових, у тому числі за комфортом експлуатації та зовнішнім виглядом.