Всі категорії

Скляні або пластикові: які харчові контейнери підібрати для кухні

heading_title

Організувати та впорядкувати простір на кухні допоможуть контейнери для зберігання продуктів у кухонних шафках та ящиках, для готових страв у холодильнику, заморожування овочів, фруктів, грибів і ягід. Один із найважливіших елементів, на які потрібно звернути увагу при їх придбанні - матеріал, із якого вони виготовлені. Від нього залежить, які контейнери для їжі кращі. Така тара має бути не тільки красивою, а й міцною та безпечною. Вона повинна відповідати стандартам виробів, призначених для контакту з харчовими продуктами. Як її вибрати - читайте у цій статті.

Чому харчові контейнери потрібні на кожній кухні?

Пластикові та паперові пакети з цукром, борошном, панірувальними сухарями, спеціями чи упаковки з кавовими зернами чи макаронами постійно рвуться. Через це на кухні виникають бруд і хаос. Зберігання сипких і дрібних продуктів у харчових контейнерах дозволить навести порядок, чистоту та довше зберегти свіжість, їхній смак та аромат.

Усі харчові контейнери - скляні судочки або пластикові ланч-бокси - запобігають змішуванню запахів спецій та іншої їжі не поєднуються з рештою продуктів. 

Формочки ідеально підійдуть для зберігання печива, цукерок або льодяників. Завдяки їм хрумке печиво не втратить своєї крихкості, не розм'якне, не зачерствіє і надовго залишиться свіжим.

Коробки для продуктів із герметичними силіконовими кришками підійдуть для зберігання обідніх страв, готових соусів для бутербродів і салатів у холодильнику.

Які контейнери для зберігання готової їжі та продуктів краще обрати?

Вироби, виготовлені з легкого пластику - зручні, прості у зберіганні. Вони бувають різних форм і розмірів із кришками різних кольорів, завдяки яким їх можна підібрати до стилю інтер'єру кухні. При виборі пластикового харчового контейнера потрібно перевірити, чи він призначений точно для контакту з харчовими продуктами.

Які контейнери є безпечними? Ті, що не містять бісфенолу А (BPA). Це шкідлива для здоров'я хімічна сполука, яку додають для міцності. Вона знижує функціональність матеріалу - робить його непридатним для тривалого зберігання в холодильнику та нагрівання їжі в мікрохвильовій печі.

Важливий параметр контейнера – герметичність кришки. Зберігання продуктів (як сипких, так і рідких) у щільно закритій тарі запобігає попаданню в них вологи та повітря, які скорочують термін їх зберігання і навіть псують їх.

Найбільше значення це має для тих, хто бере обід чи перекус із собою на роботу. Потрібно, щоб домашні страви не витікали з коробки, забруднюючи все, що трапиться на шляху. Деякі пластикові контейнери мають покриття, що не ковзає і знижує ризик вислизання з рук.

Чим скляні контейнери кращі за пластикові?

Харчові контейнери зі скла - це класика. Вони хоч і важчі за пластикові, але мають безліч переваг, а не тільки красиво виглядають на кухонних полицях і сервантах. 

  • Такі вироби більш довговічні та безпечні, оскільки скло не вступає в хімічну реакцію з продуктами, не змінює їхній смак і запах, що значно продовжує їхню свіжість.

  • У скляній тарі можна спокійно зберігати продукти в холодильнику та навіть у морозильній камері до 6 місяців. Але тоді кришка має бути оснащена прокладкою, що перешкоджає попаданню повітря всередину.

  • Ємності з термостійкого скла є більш функціональними - дозволяють розігрівати страви в мікрохвильовій печі, на плиті або запікати в духовці.


Щоб ваше рішення про придбання цих виробів було на 100% усвідомленим і продуманим, перегляньте свої шафки для їжі та спецій. Запишіть скільки, якого розміру та для якої їжі контейнери вам потрібні. Вироби з обох матеріалів повинні легко відкриватися та закриватися. Інакше доведеться постійно звертатися до когось за допомогою. Вибирайте моделі з пломбами або кришками із спеціальним профілем, які полегшують відкривання.


Ознайомтеся із усім асортиментом. Замовте харчові контейнери в інтернет-магазині GreenTalk з доставкою по Україні. Ваша кухня набуде функціональності, приготування різних страв стане простіше і швидше.