Як користуватися менструальною чашею
Менструальна чаша, виготовлена з медичного силікону, - чудова альтернатива одноразовим прокладкам та тампонам. Цей багаторазовий виріб не тільки забезпечує комфорт та зручність, а й допоможе трохи заощадити на коштах щомісячної жіночої гігієни та подбати про захист навколишнього середовища. Головне - знати, як правильно вибрати розмір менструальної чаші та навчитися нею акуратно користуватися.
Менструальна чаша: докладна інструкція із застосування
Виготовляється менструальна чаша у вигляді вирви, в яку збирається кров. Перший продукт цього типу було створено у 1930-х роках, але початок його популярності відноситься до 2001 року.
Сьогодні все більше жінок знають, як використовувати менструальну чашу для захисту від перебігу під час менструації. Це більш екологічне рішення, оскільки тампони та гігієнічні прокладки після одного застосування перетворюються на відходи. Вони розкладаються протягом тривалого часу і негативно впливають на навколишнє середовище.
Купівля менструальної чаші гарантує її застосування протягом 5-10 років без утворення відходів. Дослідження довели, що це є безпечним. Засіб не становить загрози для природної бактеріальної флори піхви, не викликає подразнення та алергії. Були зареєстровані лише поодинокі випадки виникнення алергічних реакцій на силікон та синдром токсичного шоку.
На відміну від тампонів та прокладок, які можуть протікати або прилипати при неправильному чи надто довгому носінні, менструальна чаша розрахована на заміну кожні 8-9 годин. Це дуже зручно для активних жінок, які працюють, подорожують чи займаються спортом.
Спорожняти менструальну чашу потрібно 2-4 рази на день. Кількість замін залежить від інтенсивності кровотечі та тривалості менструації. Чашу можна використовувати вдень та вночі за умови спорожнення не пізніше, ніж через 8–12 годин.
Зазвичай виробники додають виробу інструкцію, як вставляти менструальну чашу, коробочку або бавовняний мішечок для її зберігання. Перед першим використанням треба обов'язково промити засіб у кип'яченій воді протягом 5 хвилин, потім повністю висушити.
Немає чіткої вимоги, як ставити менструальну чашу. Це можна робити у різних положеннях тіла – сидячи, стоячи або навіть лежачи. Але є різні методи того, як вводити в піхву менструальну чашу, - краї кільця загинають у формі літери C, S або просто всередину. Тримати чашу потрібно складеною і вводити її в піхву так, щоб товсте складене кільце входило першим. Це зручніше робити сидячи на унітазі, стоячи з піднятою ногою над ванною або сидячи навпочіпки. При виникненні дискомфорту при введенні та носінні можна використовувати крем або гель, щоб полегшити ковзання силікону.
Кожна жінка методом спроб і помилок обов'язково вибере спосіб, який їй найбільше підходить. Головне, щоб кінчик виробу не виступав із піхви.
Деяким подобається розміщувати чашу трохи нижче за шийку матки, інші воліють ближче до входу в піхву. Але якщо помістити її надто близько до вагінального отвору, незручно сидітиме і нахилятиметься. Щоб перевірити правильність встановлення засобу, потрібно обережно повернути його або провести пальцем по колу.
Використання менструальної чаші має протипоказання:
- дефекти будови репродуктивної системи,
- наявність внутрішньоматкової спіралі.
Згодом можна пристосуватися до того, як правильно вставляти та замінювати менструальну чашу. Щоб її витягнути, потрібно обережно натиснути на хвостик виробу, а потім повільно потягнути його вниз, спочатку нахилити вправо, а потім вліво. Таке розгойдування значно прискорює та полегшує процес вилучення чаші та її заміну. Необхідно бути обережними, щоб не пролити вміст. Наступним кроком буде миття засобу.
Що робити, якщо менструальна чаша не розкривається?
Таке буває при неправильному виборі цього гігієнічного виробу. Його розмір необхідно вибирати з урахуванням інтенсивності кровотечі та статури. Ненародженим дівчатам з мініатюрною комплекцією тіла варто віддавати перевагу чашам меншого розміру, жінкам, що народжували, - більшого. Виготовляють навіть спеціальні менструальні чаші для незаймана. Виробники надають спеціальні таблиці, за допомогою яких покупці можуть підібрати розмір та модель чаші під свої потреби.
Крім розміру, слід враховувати ступінь твердості силікону. М'які чашки – найкраще рішення для жінок, які ведуть малорухливий спосіб життя, жорсткі – ідеально підходять для фізично активних жінок.
У будь-якому разі перед покупкою та при виникненні дискомфорту потрібно проконсультуватися з лікарем-гінекологом.