Всі категорії

Життя без хімії: чим замінити зубну пасту

heading_title

Існує безліч доступних альтернатив, чим можна чистити зуби крім зубної пасти. Вона містить такі інгредієнти, які зазвичай використовуються в побутових засобах для чищення, як лаурилсульфат натрію, діоксид титану, фтор, хімічні барвники та ароматизатори. Вони очищають зуби, але шкодять здоров'ю людини та навколишньому середовищу, оскільки потрапляють у воду та повітря як відходи та випари.

До 3-річного віку дітям взагалі не можна використовувати такі зубні пасти. Вони сприяють розвитку флюорозу - надлишку фтору в організмі. Фтор потрібний зубам лише до 20 років. При передозуванні він погіршує розумову та соматичну діяльність.

Пропонуємо 10 варіантів, чим замінити зубну пасту. Спробуйте - і переконайтеся, що вони не менш ефективні, але безпечні. Їхнє регулярне застосування подарує голлівудську посмішку і заощадить трохи грошей.

1. Харчова сода (бікарбонат натрію)

Завдяки легкій абразивності сода зменшує кількість бактерій, що викликають карієс, видаляє наліт із зубів і відбілює їх. Але смак у цього засобу - специфічний і підходить він не всім, тому його змішують з кокосовою олією, білою глиною та аромамаслами.

2. Кокосова олія

Цей продукт використовувався в Індії протягом тисячоліть. Неодноразово доведено, що олія кокоса має протимікробну дію, зменшує зубний наліт і запобігає гінгівіту (запаленню ясен). Зробити зубну пасту або рідину для полоскання рота з кокосової олії дуже легко - потрібно просто додати трохи кип'яченої води та добре перемішати.

3. Морська сіль

Підвищує рН у роті, очищає зуби від шкідливих речовин, але при частому застосуванні пошкоджує зубну емаль. Така зубна паста своїми руками виготовляється з:

  • ½ чайної ложки морської солі дрібного помелу;

  • 2 краплі натуральної олії - м'ятної або евкаліптової.

Змішувати з кип'яченою водою до отримання кашоподібної консистенції.

4. Перекис водню

Ця речовина - ефективна заміна зубної пасти в розведеному вигляді. Але його можна використовувати недовго (не більше 30 с) і відразу ретельно обполіскувати ротову порожнину, інакше можна пошкодити пломби і отримати опік ясен.

5. Трави

Трав'яні зубні порошки можна використовувати замість зубної пасти. Вони добре очищають, а рослинні інгредієнти також можуть допомогти полегшити запалення, усунути біль та інфекцію у роті.

Зубна паста з різних трав своїми руками:

  • шавлія,

  • ромашку,

  • мелісу,

  • гвоздику.

Взяти в рівних частинах і подрібнити до стану порошку. Додати кокосову олію і змішати до гелеподібної консистенції. Суміш трав можна зберігати у банці. Ця паста дуже приємно пахне, освіжає подих, очищає зуби, ясна та ротову порожнину.

6. Деревне вугілля

Завдяки своїм абсорбуючим властивостям, які рятують при харчових отруєннях та допомагають фільтрувати забруднену воду, деревне вугілля відмінно видаляє з зубів кавові та чайні відкладення, відбілює емаль, усуває навіть цятки у міжзубних проміжках. Він не видаляє зубний камінь, бо надто делікатний, тому не треба боятися, що демінералізує емаль. Але застряє у яснах, не дуже приємний на смак. Його радять змішувати з іншими компонентами. Вугільна натуральна зубна паста своїми руками:

  • 2 столові ложки кокосової олії (нерафінованої, бажано органічної),

  • 1,5 столової ложки активованого вугілля дрібного помелу,

  • ½ столової ложки ксиліту (березовий цукор),

  • 7 крапель олії м'яти перцевої (можна використовувати будь-яке інше).

Знадобиться чиста скляна банка з кришкою, що загвинчується. Найкраще спочатку залити розтоплену кокосову олію, потім - ксиліт, а потім додають вугілля та ароматичну олію. Усе перемішують, щоб вийшла досить густа чорна маса.

7. Кориця

Ще один варіант, чим можна ефективно чистити зуби, тому що має протимікробну та протизапальну дію, але при використанні в занадто великій кількості або занадто часто викликає опіки всередині ротової порожнини.

8. Глини (бентоніт та каолін)

Бентоніт - це вулканічна глина. Каолін - біла глина - речовина, яка десятиліттями використовувалася в косметиці. Це джерело вітамінів, мінералів, мінеральних солей і мікроелементів. Глиняні гранули м'яко-абразивні, тому вони зіскребають наліт із зубів, залишаючи природно чисту ротову порожнину, і заспокоюють роздратовані ясна.

Зубна паста з білої глини своїми руками готується так: ½ чайної ложки глини змішується з 2 краплями олії м'яти перцевої (можна використовувати евкаліптову або цитрусову). Ця суміш добре освіжає дихання.

9. Вода

Змиває бруд, а щетина зубної щітки видаляє наліт, виконуючи більшу частину роботи.

Щоб відмовитися від хімічної пасти або зубного порошку, достатньо використовувати щітку відповідної жорсткості. Але чищення лише водою не освіжає подих. Для цього можна пожувати петрушку чи лимон.

10. Зубна нитка

Якщо у вас немає щітки, зубної пасти або її натурального аналога, але є зубна нитка, почистіть нею проміжки між кожним окремим зубом. Це не так добре, як чистка зубною пастою, але на деякий час.ім'я може допомогти. Завжди корисно мати при собі флос. Найбільш екологічними вважаються бамбукові нитки, що мають антибактеріальні властивості. Замовити їх можна в інтернет-магазині GreenTalk з доставкою до будь-якого міста України.